Home / Microcontrollers / TSC87251G2D-24IA
TSC87251G2D-24IA
detaildesc
TSC87251G2D-24IA
Microchip Technology
Product No:
TSC87251G2D-24IA
Package:
40-PDIL
Description:
IC MCU 8/16BIT 32KB OTP 40PDIL
User Guide
Mfr Microchip Technology
Speed 24MHz
Mounting Type Through Hole
Number of I/O 32
Core Processor C251
Package / Case 40-DIP (0.600", 15.24mm)
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package 40-PDIL
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V