Home / Microcontrollers / TSC87251G2D-24CB
TSC87251G2D-24CB
detaildesc
TSC87251G2D-24CB
Microchip Technology
Product No:
TSC87251G2D-24CB
Package:
44-PLCC (16.6x16.6)
Description:
IC MCU 8/16BIT 32KB OTP 44PLCC
User Guide
Mfr Microchip Technology
Speed 24MHz
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 32
Core Processor C251
Package / Case 44-LCC (J-Lead)
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package 44-PLCC (16.6x16.6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V