PIC12HV615-E/MD
detaildesc
PIC12HV615-E/MD
Microchip Technology
Product No:
PIC12HV615-E/MD
Package:
8-DFN (4x4)
Description:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DFN
User Guide
Mfr Microchip Technology
Speed 20MHz
Series PIC® 12F
Package Tube
Connectivity -
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 5
Core Processor PIC
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Product Status Active
Data Converters A/D 4x10b
Oscillator Type Internal
Base Product Number PIC12HV615
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package 8-DFN (4x4)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5V