PIC10LF322-E/MC
detaildesc
PIC10LF322-E/MC
Microchip Technology
Product No:
PIC10LF322-E/MC
Package:
8-DFN (2x3)
Description:
IC MCU 8BIT 896B FLASH 8DFN
User Guide
Mfr Microchip Technology
Speed 16MHz
Series PIC® 10F
Package Tube
RAM Size 64 x 8
Core Size 8-Bit
EEPROM Size -
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Connectivity -
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 3
Core Processor PIC
Package / Case 8-VFDFN Exposed Pad
Product Status Active
Data Converters A/D 3x8b
Oscillator Type Internal
Base Product Number PIC10LF322
Program Memory Size 896B (512 x 14)
Program Memory Type FLASH
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package 8-DFN (2x3)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V