PIC10F320-I/OT
detaildesc
PIC10F320-I/OT
Microchip Technology
Product No:
PIC10F320-I/OT
Package:
SOT-23-6
Description:
IC MCU 8BIT 448B FLASH SOT23-6
User Guide
Mfr Microchip Technology
Speed 16MHz
Series PIC® 10F
Package Bulk
RAM Size 64 x 8
Core Size 8-Bit
EEPROM Size -
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Connectivity -
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 3
Core Processor PIC
Package / Case SOT-23-6
Product Status Obsolete
Data Converters A/D 3x8b
Oscillator Type Internal
Base Product Number PIC10F320
Program Memory Size 448B (256 x 14)
Program Memory Type FLASH
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package SOT-23-6
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V