PIC10F204T-E/OT
detaildesc
PIC10F204T-E/OT
Microchip Technology
Product No:
PIC10F204T-E/OT
Package:
SOT-23-6
Description:
IC MCU 8BIT 384B FLASH SOT23-6
User Guide
Mfr Microchip Technology
Speed 4MHz
Series PIC® 10F
Package Tape & Reel (TR)
RAM Size 16 x 8
Core Size 8-Bit
EEPROM Size -
Peripherals POR, WDT
Connectivity -
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 3
Core Processor PIC
Package / Case SOT-23-6
Product Status Active
Data Converters -
Oscillator Type Internal
Base Product Number PIC10F204
Program Memory Size 384B (256 x 12)
Program Memory Type FLASH
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package SOT-23-6
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V