VM5JBR100
detaildesc
VM5JBR100
Stackpole Electronics Inc
Product No:
VM5JBR100
Description:
RES 0.1 OHM 5% 5W RADIAL
Tolerance ±5%
Resistance 100 mOhms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 5W
Package / Case Radial
Product Status Active
Size / Dimension 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±800ppm/°C