Home / Oscillators / VFXO321-BGEC-99.000MHZ
VFXO321-BGEC-99.000MHZ
detaildesc
VFXO321-BGEC-99.000MHZ
CTS-Frequency Controls
Product No:
VFXO321-BGEC-99.000MHZ
Description:
XTAL OSC XO 99.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series VFXO321
Package Bulk
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 99 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 20mA