Home / Oscillators / VFVX321-CGGL-409.6MHZ
VFVX321-CGGL-409.6MHZ
detaildesc
VFVX321-CGGL-409.6MHZ
CTS-Frequency Controls
Product No:
VFVX321-CGGL-409.6MHZ
Description:
XTAL OSC VCXO 409.6000MHZ LVPECL
Function Amplitude Control
Frequency 409.6 MHz
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 90mA
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm