Home / Oscillators / VFOV415-17GECHT-19M200
VFOV415-17GECHT-19M200
detaildesc
VFOV415-17GECHT-19M200
CTS-Frequency Controls
Product No:
VFOV415-17GECHT-19M200
Description:
XTAL OSC OCXO 19.2000MHZ HCMOS
Type OCXO
Output HCMOS
Series VFOV415
Function -
Frequency 19.2 MHz
Mounting Type Through Hole
Base Resonator Crystal
Package / Case 8-DIP Module, 5 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 0.575" L x 0.575" W (14.60mm x 14.60mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±100ppb
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C