Home / Oscillators / VFOV414-58GDDST-25M600
VFOV414-58GDDST-25M600
detaildesc
VFOV414-58GDDST-25M600
CTS-Frequency Controls
Product No:
VFOV414-58GDDST-25M600
Description:
XTAL OSC OCXO 25.6000MHZ SNWV TH
Type OCXO
Output Sine Wave
Series VFOV414
Function -
Frequency 25.6 MHz
Mounting Type Through Hole
Base Resonator Crystal
Package / Case 14-DIP Module, 5 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 0.807" L x 0.575" W (20.50mm x 14.60mm)
Voltage - Supply 5V
Frequency Stability ±50ppb
Height - Seated (Max) 0.404" (10.25mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C