Home / Oscillators / VFOV414-17EDCST-100M000
VFOV414-17EDCST-100M000
detaildesc
VFOV414-17EDCST-100M000
CTS-Frequency Controls
Product No:
VFOV414-17EDCST-100M000
Description:
XTAL OSC OCXO 100.0000MHZ SNWV
Type OCXO
Output Sine Wave
Series VFOV414
Function -
Frequency 100 MHz
Package / Case 14-DIP Module, 5 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 0.807" L x 0.575" W (20.50mm x 14.60mm)
Voltage - Supply 5V
Frequency Stability ±100ppb
Height - Seated (Max) 0.404" (10.25mm)
Operating Temperature -30°C ~ 70°C