Home / Oscillators / VFOV404-TGDCS-30.000MHZ
VFOV404-TGDCS-30.000MHZ
detaildesc
VFOV404-TGDCS-30.000MHZ
CTS-Frequency Controls
Product No:
VFOV404-TGDCS-30.000MHZ
Description:
XTAL OSC OCXO 30.0000MHZ SNWV TH
Type OCXO
Output Sine Wave
Series VFOV404
Function -
Frequency 30 MHz
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.807" L x 0.575" W (20.50mm x 14.60mm)
Voltage - Supply 5V
Frequency Stability ±50ppb
Height - Seated (Max) 0.414" (10.51mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C