Home / Oscillators / VFH2224-40MHZ
VFH2224-40MHZ
detaildesc
VFH2224-40MHZ
CTS-Frequency Controls
Product No:
VFH2224-40MHZ
Description:
XTAL OSC XO 40.0000MHZ HCMOS TTL
Output HCMOS, TTL
Series VFH2224
Function Enable/Disable
Frequency 40 MHz
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.303" L x 0.205" W (7.70mm x 5.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 20mA