Home / Oscillators / VFH2221-25MHZ
VFH2221-25MHZ
detaildesc
VFH2221-25MHZ
CTS-Frequency Controls
Product No:
VFH2221-25MHZ
Description:
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS TTL
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type XO (Standard)
Output HCMOS, TTL
Series VFH2221
Package Bulk
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 25 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.303" L x 0.205" W (7.70mm x 5.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 15.5mA