Home / Oscillators / VF294L-27.00MHZ
VF294L-27.00MHZ
detaildesc
VF294L-27.00MHZ
CTS-Frequency Controls
Product No:
VF294L-27.00MHZ
Description:
XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ HCMOS
Function Amplitude Control
Frequency 27 MHz
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.303" L x 0.205" W (7.70mm x 5.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 30mA
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm