V375A24C600BG4
detaildesc
V375A24C600BG4
Vicor Corporation
Product No:
V375A24C600BG4
Manufacturer:
Vicor Corporation
Package:
Full Brick
Description:
DC DC CONVERTER 24V 15W
Type Isolated Module
Series -
Package Bulk
Features Adjustable Output, Remote Sense
Efficiency 87.8%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 15 W
Package / Case Full Brick
Product Status Active
Approval Agency CE, cTUVus, cURus
Control Features -
Size / Dimension 4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number V375A
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Voltage - Input (Max) 425V
Voltage - Input (Min) 250V
Current - Output (Max) 25A