TRMD157K010R0045
detaildesc
TRMD157K010R0045
KYOCERA AVX
Product No:
TRMD157K010R0045
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Type Molded
Series TRM
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive
Tolerance ±10%
Capacitance 150 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm @ 100kHz