TRJU226K050RRJV
detaildesc
TRJU226K050RRJV
KYOCERA AVX
Product No:
TRJU226K050RRJV
Description:
CAP TANT 22UF 10% 50V 2924
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive
Tolerance ±10%
Capacitance 22 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2924 (7361 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code U
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm @ 100kHz