TRJE337M010RRJ
detaildesc
TRJE337M010RRJ
KYOCERA AVX
Product No:
TRJE337M010RRJ
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 330UF 20% 10V 2917
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Type Molded
Series TRJ
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 330 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm