TRJD225M050RRJ
detaildesc
TRJD225M050RRJ
KYOCERA AVX
Product No:
TRJD225M050RRJ
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 50V 2917
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 2.2 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm