TRJB684K050RRJ
detaildesc
TRJB684K050RRJ
KYOCERA AVX
Product No:
TRJB684K050RRJ
Description:
CAP TANT 0.68UF 10% 50V 1411
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 0.68 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
ESR (Equivalent Series Resistance) 4Ohm