TRJA155K035RRJ
detaildesc
TRJA155K035RRJ
KYOCERA AVX
Product No:
TRJA155K035RRJ
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 35V 1206
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 1.5 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.1Ohm