TPSV687K006H0035
detaildesc
TPSV687K006H0035
KYOCERA AVX
Product No:
TPSV687K006H0035
Description:
CAP TANT 680UF 10% 6.3V 2924
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 680 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code V
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm @ 100kHz