TPSV686M035S0150
detaildesc
TPSV686M035S0150
KYOCERA AVX
Product No:
TPSV686M035S0150
Description:
CAP TANT 68UF 20% 35V 2924
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 68 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code V
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 100kHz