TPSV108K004R0025
detaildesc
TPSV108K004R0025
KYOCERA AVX
Product No:
TPSV108K004R0025
Description:
CAP TANT 1000UF 10% 4V 2924
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 1000 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 4 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code V
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm