TPSV107M025Y0100
detaildesc
TPSV107M025Y0100
KYOCERA AVX
Product No:
TPSV107M025Y0100
Description:
CAP TANT 100UF 20% 25V 2924
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 100 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code V
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz