TPSF107M016R0150
detaildesc
TPSF107M016R0150
KYOCERA AVX
Product No:
TPSF107M016R0150
Description:
CAP TANT 100UF 20% 16V 2312
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 100 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 16 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 100kHz