TPSE227K010T0125V
detaildesc
TPSE227K010T0125V
KYOCERA AVX
Product No:
TPSE227K010T0125V
Description:
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 220 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
ESR (Equivalent Series Resistance) 125mOhm @ 100kHz