TPSE158K004R0075
detaildesc
TPSE158K004R0075
KYOCERA AVX
Product No:
TPSE158K004R0075
Description:
CAP TANT 1500UF 10% 4V 2917
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 1500 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 4 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm