TPSD686M020H0070
detaildesc
TPSD686M020H0070
KYOCERA AVX
Product No:
TPSD686M020H0070
Description:
CAP TANT 68UF 20% 20V 2917
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 68 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 20 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 70mOhm @ 100kHz