TPSD157K016A0125
detaildesc
TPSD157K016A0125
KYOCERA AVX
Product No:
TPSD157K016A0125
Description:
CAP TANT 150UF 10% 16V 2917
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 150 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 16 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 125mOhm