TPSC685K020R0700
detaildesc
TPSC685K020R0700
KYOCERA AVX
Product No:
TPSC685K020R0700
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 20V 2312
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 6.8 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 20 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 700mOhm