TNPW0603475RBYEN
detaildesc
TNPW0603475RBYEN
Vishay Dale
Product No:
TNPW0603475RBYEN
Description:
TNPW0603 475R 0.1% T-13 E52 E3
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series TNPW e3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance ±0.1%
Resistance 475 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±10ppm/°C