TNPW020147R0BEED
detaildesc
TNPW020147R0BEED
Vishay Dale
Product No:
TNPW020147R0BEED
Description:
RES 47 OHM 0.1% 1/20W 0201
Tolerance ±0.1%
Resistance 47 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0201
Temperature Coefficient ±25ppm/°C