TNPW0201120RBEED
detaildesc
TNPW0201120RBEED
Vishay Dale
Product No:
TNPW0201120RBEED
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0201
Manufacturer Standard Lead Time:
13 Weeks
Datasheet:
pdf
Description:
RES 120 OHM 0.1% 1/20W 0201
Update Time: 2024-07-19 18:09:41
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series TNPW e3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance ±0.1%
Resistance 120 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0201
Temperature Coefficient ±25ppm/°C