TNPU060326K1AZEN00
detaildesc
TNPU060326K1AZEN00
Vishay Dale
Product No:
TNPU060326K1AZEN00
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0603
Description:
RES SMD 26.1K OHM 1/10W 0603
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series TNPU e3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance ±0.05%
Resistance 26.1 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±5ppm/°C