TNPU040249K9BZEP00
detaildesc
TNPU040249K9BZEP00
Vishay Dale
Product No:
TNPU040249K9BZEP00
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0402
Description:
TNPU0402 49K9 0.1% T-16 EP1 E3
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series TNPU e3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance ±0.1%
Resistance 49.9 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±5ppm/°C