TLV71133285DDSER
detaildesc
TLV71133285DDSER
Texas Instruments
Product No:
TLV71133285DDSER
Package:
6-WSON (1.5x1.5)
Description:
IC REG LINEAR 3.3V/2.85V 6WSON
Mfr Texas Instruments
PSRR 80dB ~ 50dB (10Hz ~ 100kHz)
Series -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-WFDFN
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 200mA
Base Product Number TLV71133285
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
Number of Regulators 2
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 200mA, 0.215V @ 200mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 6-WSON (1.5x1.5)
Current - Quiescent (Iq) 110 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V, 2.85V