TLV711285285DDSER
detaildesc
TLV711285285DDSER
Texas Instruments
Product No:
TLV711285285DDSER
Description:
IC REG LIN 2.85/2.85V 6WSON
Mfr Texas Instruments
PSRR 80dB ~ 50dB (10Hz ~ 100kHz)
Control Features Enable
Current - Output 200mA
Base Product Number TLV711285285
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) 0.215V @ 200mA, 0.215V @ 200mA
Current - Quiescent (Iq) 110 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V, 2.85V