TLV71128518DDSER
detaildesc
TLV71128518DDSER
Texas Instruments
Product No:
TLV71128518DDSER
Description:
IC REG LINEAR 2.85V/1.8V 6WSON
Mfr Texas Instruments
PSRR 80dB ~ 50dB (10Hz ~ 100kHz)
Control Features Enable
Current - Output 200mA
Base Product Number TLV71128518
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) 0.215V @ 200mA, -
Current - Quiescent (Iq) 110 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V, 1.8V