TLV71125125DSER
detaildesc
TLV71125125DSER
Texas Instruments
Product No:
TLV71125125DSER
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
6-WSON (1.5x1.5)
Manufacturer Standard Lead Time:
6 Weeks
Datasheet:
Description:
IC REG LINEAR 2.5V/1.25V 6WSON
Update Time: 2024-07-19 18:08:35
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Texas Instruments
PSRR 80dB ~ 50dB (10Hz ~ 100kHz)
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-WFDFN
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 200mA
Base Product Number TLV71125125
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
Number of Regulators 2
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 200mA, -
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 6-WSON (1.5x1.5)
Current - Quiescent (Iq) 110 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V, 1.25V