TLV704345DBVR
detaildesc
TLV704345DBVR
Texas Instruments
Product No:
TLV704345DBVR
Package:
SOT-23-5
Description:
IC REG LIN 3.45V 150MA SOT23-5
Update Time: 2024-07-19 18:08:35
Ext Price
  • 1
Mfr Texas Instruments
PSRR 60dB (100kHz)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-74A, SOT-753
Product Status Active
Control Features -
Current - Output 150mA
Base Product Number TLV704345
Protection Features -
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Max) 24V
Voltage Dropout (Max) 1.1V @ 100mA
Current - Supply (Max) 5.5 µA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package SOT-23-5
Current - Quiescent (Iq) 4.5 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.45V