TLV2217-33KTPRG3
detaildesc
TLV2217-33KTPRG3
Texas Instruments
Product No:
TLV2217-33KTPRG3
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
TO-252-3
Description:
IC REG LINEAR FIXED LDO REG
Update Time: 2024-07-19 18:03:59
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 468
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Texas Instruments
PSRR 62dB (120Hz)
Series -
Package Bulk
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Product Status Active
Control Features -
Current - Output 500mA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Over Voltage
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 12V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 500mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package TO-252-3
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V