TLV1117-33CDCYRG3
detaildesc
TLV1117-33CDCYRG3
Texas Instruments
Product No:
TLV1117-33CDCYRG3
Description:
IC REG LIN 3.3V 800MA SOT223-4
Mfr Texas Instruments
PSRR 75dB (120Hz)
Control Features -
Current - Output 800mA
Output Configuration Positive
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 15V
Voltage Dropout (Max) 1.3V @ 800mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package SOT-223-4
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V