TLJF337M006R0300
detaildesc
TLJF337M006R0300
KYOCERA AVX
Product No:
TLJF337M006R0300
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2312
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Type Molded
Series TLJ
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 330 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm