TLJA157M004R0800
detaildesc
TLJA157M004R0800
KYOCERA AVX
Product No:
TLJA157M004R0800
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 150UF 20% 4V 1206
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Type Molded
Series TLJ
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 150 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 4 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm