TLCL336M008RTA
detaildesc
TLCL336M008RTA
KYOCERA AVX
Product No:
TLCL336M008RTA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Type Molded
Series TLC
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 33 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 8 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code L
ESR (Equivalent Series Resistance) 10Ohm @ 100kHz