Home / Tantalum Capacitors / TAZG336M010CRSZ0000
TAZG336M010CRSZ0000
detaildesc
TAZG336M010CRSZ0000
KYOCERA AVX
Product No:
TAZG336M010CRSZ0000
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Type Molded
Series TAZ
Package Tape & Reel (TR)
Ratings COTS
Features High Reliability
Tolerance ±20%
Capacitance 33 µF
Failure Rate Z (Non-ER)
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2711 (6728 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code G
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.1Ohm @ 100kHz