TARW686M006
detaildesc
TARW686M006
KYOCERA AVX
Product No:
TARW686M006
Description:
CAP TANT 68UF 20% 6.3V AXIAL
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 68 µF
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8Ohm